II Opolska Noc Przyrodników

W sobotę, 12 sierpnia odbyła się II Opolska Noc Przyrodników.
Oficjalnym pretekstem była kulminacja Perseidów, czyli spadających i spalających się w atmosferze meteorów pochodzących z komety 109P/Swift-Tuttle. Okazja ta została jednak wykorzystana przez Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze do organizacji na polanie na wyspie Bolko imprezy, w czasie której można było nie tylko obserwować niebo, ale także dowiedzieć się sporo o różnych zwierzętach żyjących nocą.


Relację z wydarzenia, z wykorzystaniem moich zdjęć, można już od kilku dni przeczytać na Facebooku na stronie poświęconej wydarzeniu , a ja zapraszam do krótkiej fotorelacji na mojej stronie.

Przygotowania od imprezy rozpoczęły się przed godziną 20.

 

Na polanie zebrało się kilkadziesiąt osób, w tym wiele dzieci, które z pewnością mogły się wiele dowiedzieć z prelekcji na temat sów, nietoperzy czy motyli nocnych.

 

Całkiem sporym zainteresowaniem cieszył się także teleskop, przez który można było pooglądać gwiazdy i planety.

 

 

 

W prawdzie nie udało mi się sfotografować „spadającej gwiazdy”, ale udało się z przelatującym samolotem, który wygląda na zdjęciu, jak spadająca gwiazda (mam nadzieję, że nie spadał 😉 ), można więc przymknąć na to oko i udawać, że mam na zdjęciu perseid.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *